Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
S0Cool

Wysłany: 2009-01-16, 23:03   Nawigacja dla turysty żeglarza i narciarza

Witam!

W temacie GPS jestem świeżynką, jeśli coś poniżej zabrzmi głupio - wybaczcie.
Chcę kupić odbiornik GPS na Bluetooth i korzystać z niego za pomocą telefonu i programu Trekbuddy. Być może w przyszłości sprawię sobie palmtopa. Mam zamiar używać GPS na wycieczkach rowerowych, górskich oraz na żaglach (Mazury) i na nartach. Sporadycznie także w samochodzie. Mapy zamierzam wgrywać samodzielnie.
Czy ktoś z Forumowiczów testował swoją komórkę z GPS we wszystkich moich zastosowaniach?

Nie ukrywam, że jestem maniakiem narciarstwa i nie mogę się doczekać momentu, kiedy udowodnię niedowiarkom jaką potrafię osiągnąć prędkość, albo jak niewiele zakrętów można zrobić na jakiejś trasie wcale nie jadąc "na kreskę".
Większość modułów GPS odczytuje położenie co sekundę, np chwalone w wielu miejscach Pentagramy 310x, co w zupełności wystarczy do zmierzenia prędkości czy ilości zjazdów w ciągu dnia, ale te zakręty :)
W ciągu sekundy jadąc skrętem gigantowym albo robię jedną piątą zakrętu, albo - jadąc śmigiem - ze dwa.
Znalazłem więc coś, co odczytuje pozycję co 0,1 s:
http://www.allegro.pl/ite...a_gps_mapa.html
Czy ktoś coś wie więcej niż napisano na aukcji o tym urządzeniu?
Na jakim jest chipsecie?
Jak się sprawuje, jeśli ktoś już ma?
Czy w podobnej cenie polecilibyście coś innego co odczytuje pozycję częściej niż co sekundę?
Aha, wiem, że amatorskie GPS-y odczytują pozycję z dokładnością rzędu kilku metrów, ale moje narty mają w papierach promień skrętu 21m.

A może ten mój wymysł o liczeniu zakrętów na nartach to fanaberia po prostu i powinienem sobie na karteczce zapisywać? ;)

Dzięki z góry
P.S.
Wujka google pytałem, odpowiadał wymijająco.

DziPi 

Wysłany: 2009-11-30, 22:19   

Niestety nie zdążyłam przyjrzeć się wybranemu sprzętowi, a szkoda, bo interesują mnie różnice między zwykłą nawigacją, a turystyczną. Wiem np., że nawigacja treningowa nadajaca się na rowery jest na nie po prostu stworzona i sprawdza się wiele lepiej, niż nawigacja zwykła. Zastanawiam się jednak, w czym lepsze są nawigacje turystyczne? Mają bardziej szczegółowe mapy? Wyjeżdżam na wakacje na wycieczkę w góry, gdzie nie ukrywam nawigacja by mi się przydała, dlatego zaczynam już oglądać i zbierać opinie...;)

Odpowiedz do tematu