Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat

Która nawigacja gps jest najskuteczniejsza wg Was w omijaniu korków samochodowych?
TomTom
25%
 25%  [ 3 ]
NaviExpert
16%
 16%  [ 2 ]
Automapa
58%
 58%  [ 7 ]
Nokia Maps
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
nocny_Marek

Wysłany: 2009-03-05, 22:12   Re: Marketing szeptany w sieci

Maripoza napisał/a:
@nocnyMarek
... tym razem zostałeś zdemaskowany...

Szkoda, żeś tak wypalił z głupia frant ...
no bo skąd użytkownicy tego forum mają wiedzieć, że ten Twój post, to skutek tego,
że chciałeś się na mnie odegrać na innym forum za to zeszłoroczne zdemaskowanie,
i myślałeś, że jak wystąpisz pod innym nickiem (novci) to Ci się to uda.
Więc pozwól, że dam szansę innym zrozumieć:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=127015

pozdrawiam,
zdemaskowany :lol: nocnyMarek :cool:

(to może zdejmę te okulary? :mrgreen: )

Maripoza 

Wysłany: 2009-03-06, 11:00   Kto boi się NaviExpert?

Witam

Troszkę pyszny, troszkę pyszny w sobie. Odbierasz ludziom zdolność myślenia. Nie bój się ludzie nie są tacy naiwni i tak zindoktrynowani nocnymi grami na komputerze ja Ty nocnyMarku "społeczniku" miplo — systemu Automapy.

"nocnyMarek" ma spiskowa teorię na temat "Wielkiego Testu Nawigacji" w Warszawie zorganizowanego przez Chip'a i Antyradio. Wyniki Wielkiego Testu Nawigacji

O to jego spiskowa teoria dziejów:
W warszawskim Mariocie na 11 piętrze spotkali się potencjalni testerzy nawigacji:
R. Dutkiewicz (CHIP)
A. Zientarska (Antyradio)
M. Leniec (Słuchacz)
S. Przewoźnik (ELE Radio Taxi)

O to ich rozmowa, którą podsłuchał tajny agent CBA :cool: o pseudonimie nocnyMarek (38l) czasem też posługujący się nickiem nocny_m

:shock:

—Kto wygra te test
—Rzućmy może kostką
—Jak wypadnie 1 to NaviExpert, 2 to Nokia itd.. a jak 5 i 6 to jeszcze raz rzucamy
—O wypadło 1 więc NaviExpert ma wygrać

Przykro mi nocnyMarku twoja spiskowa teoria dziejów jest po prostu fałszywa! A jak interes z e-bookami?

Niemożliwe, aby 4 redaktorów i poważnych ludzi się umówiło, kto ma wygrać a kto przegrać.

NaviExpert jest jednym jak na razie systemem, który potrafi omijać korki samochodowe.
Dlaczego jednak tak to podważasz — bo po prostu Automapa, dla której pracujesz angażując się w miplo.pl itp. przedsięwzięciach i w marketingu szeptanym, zajęła nawet nie drugie lecz trzecie miejsce! :mrgreen: :oops:
Ostatnio zmieniony przez Maripoza 2009-03-07, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  

nocny_Marek

Wysłany: 2009-03-06, 22:59   

Maripoza napisał/a:

Nie bój się ludzie nie są tacy naiwni ...
A jak interes ...?

O to jego spiskowa teoria dziejów:
...
O to ich rozmowa, ...

NaviEpert jest jednym jak na razie systemem, który potrafi omijać korki samochodowe.

Wiesz, ja wierzę w ludzi, w wiekszości naprawdę nie są tacy naiwni,
żeby takie poszczekiwanie grupki klakierów wziąść za dobrą monetę.

O moje interesy nie musisz się martwić, ale to nie temat na to forum,
zadbaj lepiej o swoje, bo w szeptanej reklamie jesteś już raczej spalony,
z pisarstwem też licho, nie dość, że polotu brak, to jeszcze ortografia zawodzi,
więc e-bookami raczej świata nie zawojujesz
('Oto' pisze się razem, ale to trzeba wiedzieć, słownik z Worda tego nie wyłapie)

NE miał szanse wygrać ten test, Ktoś się jednak bał, że wynik będzie 'za słaby',
więc zajął się 'asekuracją wyników', podobnie jak zlecił fabrykowanie w internecie
korzystnych ocen i i opinii o NaviExpercie.

marek216 
serwis gps

Wysłany: 2009-03-07, 06:34   

Test każdy program ma robiony dziennie przez setki tysięcy kierowców. Jakoś wzrostu popularności NE nie zauważyłem.
Wytłumaczę dlaczego:
- jest niepraktyczny : używanie nawigacji na ekranie poniżej 3 cale to męka.
- jest drogi : na krótkich trasach tego nie czuć, proszę pobłądzić przez 8 godzin po Katowicach i popatrzeć w biling.
- prowadzenie to mitologia, przykre ale prawdziwe - omijanie korka ulicami osiedlowymi to nieporozumienie.
- fotoradary to klęska. w każdym systemie userzy dodają punkty jednak w miplo śmietnika nie ma, a w NE jest pomimo mniejszej liczby userów jest.
Czyżby NE chciał pokazać jaki to jest niby aktualny w liczbie zaznaczonych punktów kontrolnych ? Nie tędy droga !

Słowem wyjaśnienia. Nie pracuję dla AM an dla NE. Prowadzę własny serwis i sklep. Mam do czynienia z wszelkimi formami nawigacji i niemalże każdą wersją softu.
Opinia tu przedstawiona jest wynikiem własnych doświadczeń oraz dziennych rozmów z klientami.

Demotywatory dla elektroników
www.relaks.soft-serwis.eu

Maripoza 

Wysłany: 2009-03-07, 13:18   Tajny agent nocnyMarek pracuje dla miplo!

Witam
@nocnyMarek
Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. :oops: Myślałeś, że ludzie są naiwni i że nie będą sobie mogli wyszukać w Google odpowiedniej informacji. NocnyMarku nie tylko Ty potrafisz wyszukiwać informacje w Google. :grin:

Skoro Ty się martwisz o moje interesy, to ja od dzisiaj będę martwił się o Twoje niemoralne interesy.

Maripoza zatrudnia setkę pracowników! :mrgreen: To raczej Automapa zatrudnia takich klakierów jak Ty, aby ładnie śpiewali o ich miplo.pl.

"Widzi drzazgę w oku brata a belki w swoim nie widzi?" Przyjrzyj się swoim postom, ile żeś Ty narobił byków, to nawet w podstawówce takich nie robią ("w ogóle" nie pisze się razem!)
Polonista się znalazł a zamiast powiedzieć po polsku "na razie" to używa bye, bye

Sam fabrykujesz na korzyść Automapy opinie użytkowników a innych o to oskarżasz. :twisted:

Pozdr.
ps. Okey zwyciężyłeś drugi raz nocnyMarku
[ Dodano: 2009-03-07, 12:10 ]
@marek216

A którą nawigację najbardziej chwalą Twoi klienci?

Ja jestem zadowolony z NaviExpert (zaraz nocnyMarek mi wypomni, że jestem mało obiektywny, ale tak uważam), choć też dostrzegam jej wady. Spotkałem się zarówno z osobami, które podnoszą to samo co Ty, ale spotkałem też ludzi, którzy są zachwyceni NaviExpert i którzy mają dobre opnie.

1) Uważam, że duży ekran w nawigacji nie jest potrzebny, bo i tak nie można na nią zerkać podczas jazdy, trzeba korzystać z nawigacji głosowej. Poza tym coraz więcej telefonów ma już 3 calowe wyświetlacze. Zresztą zobaczymy w jaką pójdzie rynek?
Jechałem kiedyś z taksówkarzem, który zerkał na nawigację aż się bałem jechać. To jest niebezpieczne. No chyba że jest ktoś doskonałym kierowcą. Poza tym nawigację dedykowaną możesz czas zapomnieć a telefon masz zawsze przy sobie.

2) Rozumiem, że w momencie pojechania niezgodnie ze wskazaniami nawigacji po prostu zaczyna pobierać trasę. Ja ma ryczał za 10zł miesięcznie w Orange.

3) No tak, ale czy inne systemy są lepsze w tym konkretnie? Powiedz z ręka na sercu. Czy NaviExpert niesłusznie wygrał "Wielki Test Nawigacji"?

4) Okey to samo mówił nocnyMarek na pdaclub i telix! Ale jak na początku ma być idealnie. NaviExpert chyba nie ma (a może ma — nie wiem) takich fascynatów czy pracowników, czy współpracowników jak nocnyMarek dla Automapy. Trzeba po prostu nad tym poprawiać. Też jestem za tym i jestem za zdrową krytyką, byle nie była to krytyka osobista tzn. kierowana personalnie, bo to nie fair.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do krytyki i dyskusji

nocny_Marek

Wysłany: 2009-03-08, 15:45   Czy NaviExpert skończy z szeptanym marketingiem w sieci?

Maripoza napisał/a:

NaviExpert chyba nie ma (a może ma — nie wiem) takich fascynatów czy pracowników...,
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do krytyki i dyskusji

No tak, na razie NE ma tylko 'bardzo zadowolonych użytkowników' :lol: takich jak ci wymienieni tutaj:
Opinie zadowolonych użytkowników NaviExperta - tak wygląda szeptany marketing w sieci

Maripoza napisał/a:

ps. Okey zwyciężyłeś drugi raz nocnyMarku

Nie, na razie tylko wykazałem, że to nie ja jestem takim wielbłądem jakim mnie malujesz.
Ty nie odwołałeś jak dotąd ani jednego z pomówień, którymi raczyłeś mnie obsmarować.

A wygram dopiero wtedy, kiedy w miejscu takiego marketingowego bełkotu z linku powyżej
pojawią się prawdziwe opinie użytkowników, czy to NE czy innego sprzetu/programu/usługi
I to nie ja wygram, wygrają wszyscy, którzy szukają w internecie rzetelnych informacji,
autentycznych opinii i niezakrapianych marketoleniem recenzji.

Maripoza 

Wysłany: 2009-03-08, 16:11   Nie wykazywałem, że jesteś wielbłądem!

Witam

@nocnyMarek
Dlaczego nie możesz zaakceptować, że ja też jestem użytkownikiem NE. Mam Ci zrobić zdjęcie mojej Nokii i skan przelewu za system. Nie jestem sprzedawcą.

Pozdr

soljan 
oddech

Wysłany: 2009-04-01, 08:08   

Maripoza, wydaje mi się że wdawanie się w dyskusje nie ma sensu, gdyż twoi przedmówcy wyrażnie nie umieją słuchać.

przykład: naviexpert wygrywa w teście, system traffic się sprawdził a to najważniejsze.

dzisiaj wiemy że automapa wprowadziła do testów wersje traffic, podejrzewam żeby nie po to żeby mieć ale żeby faktycznie uniknąć zakorkowanych odcinków.

nie ma systemu idealnego..... chwała twórcom automapy że są elastyczni i potrafią się dostosować do potrzeb konsumenta bo dzięki temu system się rozwija.

myślę że rozwodzenie który system jest najlepszy nie ma sensu zbytnia dziecinada.Wiadomo że to wszystko zależy od charakteru i potrzeb człowieka, jeśli ktoś lubi pobawić się w terenie i bardzo szczegółową mapę zdecyduje się na automapę, jeśli ktoś korzysta włącznie do ruchu ulicznego wtedy wybór jest znacznie szerszy.

co do nocnego_marka, to pod jego nikiem zobaczyłem skąd on jest - pisze google.Wpisałem w wyszukiwarkę i muszę przyznać że jest trochę tego, wszedłem oczywiście w wilkipedię i się ubawiłem z jego opisu, pozwolę sobie tu przytoczyć.
.....Nocny marek to typowa jednostka aspołeczna. Przeciętny nocny marek przesypia dzień, by w nocy mieć energię na złośliwe zakłócanie spokoju przyzwoitym sąsiadom. Nocna aktywność marków odbija się też negatywnie na nich samych. Powoduje zaburzanie zegara biologicznego, a przez to nadwagę oraz skłonność do używek, zwłaszcza tych w kolorach czarnym i białym.
Typowe objawy
Podkrążone oczy, ospałość, nieregularny tryb życia, ignorowanie telefonów, przyjmowanie gości w pieleszach, utrzymywanie bałaganu w godzinach porannych i przedpołudniowych, po północy włączanie telewizora, komputera etc. celem oglądania świńskich treści.

także więc uważajmy na swoje niki zanim się zdecydujemy na jakikolwiek :wink:

Pozdro

nocny_Marek

Wysłany: 2009-04-01, 16:06   

soljan napisał/a:

... gdyż twoi przedmówcy wyrażnie nie umieją słuchać ...
.....Nocny marek to typowa ...

Fajny opis, ale Nocny marek tu się nie udzielał :razz:
Wielkość ma znaczenie, wbrew temu co światu niektórzy usiłuja wmówić :wink:

Dishman

Wysłany: 2009-05-01, 14:14   

Maripoza napisał/a:
1) Uważam, że duży ekran w nawigacji nie jest potrzebny, bo i tak nie można na nią zerkać podczas jazdy, trzeba korzystać z nawigacji głosowej. Poza tym coraz więcej telefonów ma już 3 calowe wyświetlacze. Zresztą zobaczymy w jaką pójdzie rynek?
Jechałem kiedyś z taksówkarzem, który zerkał na nawigację aż się bałem jechać. To jest niebezpieczne. No chyba że jest ktoś doskonałym kierowcą. Poza tym nawigację dedykowaną możesz czas zapomnieć a telefon masz zawsze przy sobie.

Nie rozumiem dlaczego nie można zerkać na ekran podczas jazdy. Skoro nie można to po co w NE jest podawana chwilowa prędkość pojazdu, czas przyjazdu? Dlaczego domyślnie ekran się nie wygasza?
Odpowiedź jest prosta, bo ekran jest potrzebny. Czasami komendy lekko w lewo/prawo są niejednoznaczne. Dopiero rzut oka na nawigację i już rozjaśnia się sytuacja. Przypominam też, że głównie mężczyźni są wzrokowcami i jak nie zobaczą to nie dojadą :wink:

Nie wiem czy to się już zmieniło, czy nie, ale niedawno było tak, że jak chciałem z Poznania do Krakowa jechać przez Łódź, to wpisywałem w miejscowości pośredniej Łódź bez nazwy ulicy. NE prowadził wtedy przez centrum. Porada na stronie NE brzmiała, aby np. na 10 km przed Łodzią zmienić dane i wklepać aby nawigacja prowadziła z tego miejsca do Krakowa. I wtedy to faktycznie działało. NE wybierała objazd, a nie pakowała nas do centrum.
Oczywiście pewnie oficjalne stanowisko NE jest takie aby się zatrzymać i dokonać korekty, ale w praktyce zatrzyma się ten kto się całkiem w ustawianiu pogubi.

Maripoza napisał/a:
2) Rozumiem, że w momencie pojechania niezgodnie ze wskazaniami nawigacji po prostu zaczyna pobierać trasę. Ja ma ryczał za 10zł miesięcznie w Orange.

Tak czy siak nie wychodzi to tak tanio jak się wydaje.

Maripoza napisał/a:
3) No tak, ale czy inne systemy są lepsze w tym konkretnie? Powiedz z ręka na sercu. Czy NaviExpert niesłusznie wygrał "Wielki Test Nawigacji"?

Mnie trudno się wypowiadać. Wiem, że kiedyś np. AutoMapa poprowadziła mnie objazdem przez czyjąś posesję, albo przez wybrukowaną drogę o szerokości niemal na styk na mój samochód+lusterka, w okolice gdzie nie chciałbym się znaleźć na piechotę po 23. Z tego co się zorientowałem to w korku przeskoczyłem jeden samochód ;)

Maripoza napisał/a:
Też jestem za tym i jestem za zdrową krytyką, byle nie była to krytyka osobista tzn. kierowana personalnie, bo to nie fair.

Wiesz co? Zajmujesz się promocją i reklamą. Trudno wierzyć w Twoją prawdomówność, szczególnie po jednych z pierwszych postów z zaletami i wadami, które wyśmiał nocny_Marek. Wysilone mnożenie zalet (z czego 3 punkty to było to samo), a wad mało i to jeszcze nie z winy NE - takie "nibywady".

W sumie też robię błąd odpowiadając, bo nakręcam Ci tylko dyskusję i kasę. Choć mam nadzieję, że za ośmieszanie nikt Ci nie zapłaci :mrgreen:

Pozdrawiam i nie zmieniaj nicka, żeby było wiadomo, kto mówi prawdę, a kto kłamie.

Maripoza 

Wysłany: 2009-05-01, 18:55   Ekran w nawigacji, czy gra jakąś role?

Cytat:
Nie rozumiem dlaczego nie można zerkać na ekran podczas jazdy. Skoro nie można to po co w NE jest podawana chwilowa prędkość pojazdu, czas przyjazdu? Dlaczego domyślnie ekran się nie wygasza?
Odpowiedź jest prosta, bo ekran jest potrzebny. Czasami komendy lekko w lewo/prawo są niejednoznaczne. Dopiero rzut oka na nawigację i już rozjaśnia się sytuacja.

Zgoda, ale czy trzeba mieć aż 7 cali. Poza tym np. Omnia HD ma już 3,7cali, czyli więcej niż niektóre nawigacje dedykowane, które mają np. 3,5 cala a czasami nawet 3 cale.

Cytat:
Tak czy siak nie wychodzi to tak tanio jak się wydaje.

Teraz mam w Oragne free 0,03zł/100kb nie wychodzi to drogo przynajmniej dla mnie. Poza tym przypominam sobie poprzednią rewolucję komputerową internetu tradycyjnego pod koniec XX wieku, wtedy jak niektórzy pamiętają najgorszy komputer był za około 6000zł a internet w tp strasznie drogi. Ceny jednak szybko spadły i wprowadzono ryczałty na internet. Tak samo będzie z internetem mobilnym. Może jeszcze dla niektórych nie jest najtańszy ale na pewno będą ceny spadały.

Cytat:
Pozdrawiam i nie zmieniaj nicka, żeby było wiadomo, kto mówi prawdę, a kto kłamie.

Ok nie zmienię. Pozd.

marek216 
serwis gps

Wysłany: 2009-05-02, 11:41   

Cytat:
Zgoda, ale czy trzeba mieć aż 7 cali.

Zrobiłeś sobie coś w głowę ? Bolało ?

W samochodzie osobowym 3.5 cała całkowicie wystarczy. W van'ach 4.3 jest przyjemne w użyciu i nie zasłania szyby. 7 cali to do tira :!:

Wiesz ile powierzchni szyby zasłania nawigacja 7 cali w sedanie ? Słyszał o pojęciu perspektywy ?
10 zł starczy ci na wyznaczenie ilu tras ?
Potrzebuję dziennie wyznaczyć minimum 3 trasy po ok 50-150 km ( + powrót ) z punktami pośrednimi ( w drodze powrotnej inne punkty pośrednie ) - NE każde wyliczenie nabija. Policz ile to tras miesięcznie i jaki transfer - machnij to x12 miesiecy. Za te pieniądze mam dobry sprzęt z dobrymi mapami i na aktualizacje mi starczy na kolejny rok.

NE to dobre rozwiązanie dla kogoś kto potrzebuje nawigacje raz w roku. Dla osób pracujących z nawigacją to pierwszy krok do bankructwa.

[ Dodano: 2009-05-03, 12:03 ]
Żeby zakończyć temat odsyłam do PC Word ( 5/2009 )

Demotywatory dla elektroników
www.relaks.soft-serwis.eu

Odpowiedz do tematu