Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
dar_o 

Wysłany: 2008-07-11, 17:48   MIO MAP - jaką macie wersję mapy 2008

Dziś oglądałem urządzenie MIO MOOV 200 - z myślą o zakupie. Ale powstrzymało mnie to, że mapa była diablo przestarzała !!
Czy to wina tego, że urządzenie trafiło do sprzedaży ze starym softem ??
Miasto moje - KROSNO. Okolice centrum miasta - w zeszłym roku ( w lipcu) wprowadzono olbrzymie zmiany - połowa ulic w centrum zmieniła się z jedno na dwukierunkowe, inne zmieniły kierunek jazdy. A tutaj wszystko po staremu bez żadnych zmian. WIęc mapa przestarzała o cały rok !!
KOSMOS.... -----> co ciekawe, na stronie www.emapa.pl drogi mają już naniesione poprawki.
Oto jakie numery mapy miał omawiany egzemplarz - jak macie nowsze, podajcie proszę.

2008.04 emapa

Miomap 2008.v.1.0

Build 2.1.2674747

yasiu18 

Wysłany: 2008-07-11, 19:33   

Nav N Go iGO 8
8.0.0.29000
Feb 26 2008
Ale to nie będzie raczej wina wersji oprogrogramowania, tylko wersja mapy. Napisz z kiedy masz mape. Najnowsza Polski jest z 15 lutego 2008

dar_o 

Wysłany: 2008-07-11, 19:40   ?

A nie wiem z kiedy jest ta wersja - podałem w poście wszystkie parametry wersji...
Nie mam - bo jeszcze nie kupiłem, nei wiem czy sięnie skuszę w efekcie na mio p360.....

yasiu18 

Wysłany: 2008-07-11, 19:43   

To juz Twoj wybor. Podaj jakies nazwy ulic to sprawdze czy sa one jednokierunkowe, czy juz dwukierunkowe i bedziemy wiedziec cos wiecej

dar_o 

Wysłany: 2008-07-11, 21:12   ok

Krosno, woj Podkarpackie
Podaj mi czy to drogi jedno czy dwukierunkowe:
ul Legionów
ul Podwale
dawniej ulica zjazdowa była jednokierunkową w dół ( tzn droga biegła od ul Portiusa (od rynku) w kierunku Podwale. Jak jest u Ciebie ??

mariuszwa

Wysłany: 2008-07-12, 22:07   Re: MIO MAP - jaką macie wersję mapy 2008

dar_o napisał/a:
Dziś oglądałem urządzenie MIO MOOV 200 - z myślą o zakupie. Ale powstrzymało mnie to, że mapa była diablo przestarzała !!
Czy to wina tego, że urządzenie trafiło do sprzedaży ze starym softem ??
Miasto moje - KROSNO. Okolice centrum miasta - w zeszłym roku ( w lipcu) wprowadzono olbrzymie zmiany - połowa ulic w centrum zmieniła się z jedno na dwukierunkowe, inne zmieniły kierunek jazdy. A tutaj wszystko po staremu bez żadnych zmian. WIęc mapa przestarzała o cały rok !!
KOSMOS.... -----> co ciekawe, na stronie www.emapa.pl drogi mają już naniesione poprawki.
Oto jakie numery mapy miał omawiany egzemplarz - jak macie nowsze, podajcie proszę.

2008.04 emapa

Miomap 2008.v.1.0

Mio Map na podkarpaciu niedokładny w Jarosławiu nie potrafi bezbłednie przejechać A4 przez miasto.
Build 2.1.2674747

yasiu18 

Wysłany: 2008-07-13, 10:41   Re: ok

dar_o napisał/a:
Krosno, woj Podkarpackie
Podaj mi czy to drogi jedno czy dwukierunkowe:
ul Legionów
ul Podwale
dawniej ulica zjazdowa była jednokierunkową w dół ( tzn droga biegła od ul Portiusa (od rynku) w kierunku Podwale. Jak jest u Ciebie ??

Ul. Legionów -> jednokierunkowa od ulicy Niepodległości
Ul. Podwale -> jednokierunkowa od ul. Piłsudskiego
Ul. Zjazdowa -> brak strzałek, czyli dwukierunkowa.

dar_o 

Wysłany: 2008-07-13, 13:47   

OMG... W sumie taki komentarz mógłby wystarczyc.
Nie zaufałbym tej mapie. W rzeczywistości od roku czasu jest:
ul. Legionów - dwukierunkowa ( czyli wg mapy jadąc można się wpakować na pas z naprzeciwka i doprowadzic do stłuczki )
ul. Podwale - podobnie dwukierunkowa, do tego lewoskręty na drodze, martwe strefy.

Obie ulice wiodą dookoła krośnieńskiej starówki, to trasy przelotowe przez miasto.

Zjazdowa jest ulicą jednokierunkową.

Dzięki za info, odwiodles mnie od tego zakupu ostatecznie :D
Zakupę pewnie p360 i wciepię jakieś inne mapy.

nocny_Marek

Wysłany: 2008-07-14, 16:05   

Z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda w AM,
zmiany nastąpiły w mapach do AM 4.5, czyli datowanych na październik`07

dar_o 

Wysłany: 2008-07-14, 20:20   

hehe.... to tak na dobicie :)

A jak pisałem, na stronie internetowej na emapie już są naniesione poprawki - choć i tu mały zonk. Serwis mio, z którym się kontaktowalem, napisał mi, że nie mają mapy online - a z danych www wynika, że ich mapa Polski to emapa. więc www.emapa.pl ;-) ( chyba że w mio moov mają inną jakąś mapę ;D )

zinkzaq

Wysłany: 2008-07-14, 22:14   

mam tą samą wersjie mapy ;/ dziś jadąc z wilanowa na bronisława czecha nie wiem czemu ale wyznaczało mi drogę przez most łazienkowski , porażka ;/ niby jak jechałem trasą siekierkowską to jest na trasie ale czemu odrazu przez nią nie poprowadziła , pozatym braki braki , wiele rond i to głównych czyta jako skrzyżowanie , szok

tedek12

Wysłany: 2008-07-23, 17:01   

Dajcie spokój tym mapom

inny post

-------------------------------------------------------------

nie instalujcie AutoMapy - usługa serwisowa plus koszty przesyłki to 85,20 zł a odpowiedź w serwisie to wymiana na nowy za koszt nowego urządzenia plus przesyłka - hmm mądre ??

Ale przekonałem się sam na własnej skórze. Serwis niby miły ale i tak walą w bambuko.

Myślę że to sami serwisanci piszą te bzdury na forach by puźniej zarabiać na serwisach albo na samej ocenie serwisowej która kosztuje 15$ plus koszta przesyłki 40 zł. O czym informują ale nie wiedzą że obecnie są zobligowani do podawania kosztów brutto nie netto.

Dużo by jeszcze pisać ale ODRADZAM ROBIĆ COKOLWIEK Z TYM SPRZĘTEM - jak już kupiłeś to używaj tak jak jest i się ciesz że masz gówno nie GPS.

POZDROWIENIA DLA MIO

wielbiciel i szczęśliwy posiadacz sprzętu po instalacji AutoMapy (czyli już nie sprawnego urządzenia;(((

Odpowiedz do tematu