Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
krzysiekkSR

Wysłany: 2008-06-05, 00:03   Nokia N95/N95 8G

Jestem nowym użytkownikiem więc na wstępie witam wszystkich.

Rozważam zakup takiego telefonu więc mam kilka pytań:

Jak wygląda korzystanie z map dostarczonych przez NOKIE? Czy są one dobre i czy trzeba łączyć się z wapem albo z czymś podobnym żeby mieć bieżące mapy, czy można to robić jak w innych przypadkach przez kartę albo przez kabel?

Czytałem już ze można spokojnie wgrać oprogramowanie np tomtoma. I teraz pytania o te dodatkowe oprogramowania. Sprawdzają się na Nokii czy raczej działają wolno i są z nimi problemy? Nie jestem pewny czy N95 8G ma gniazdo karty pamięci więc teraz pytanie: czy można wgrać mapę i oprogramowanie jakoś inaczej?

No i najważniejsze: czy warto się bawić w nawigację na SYMBIANIE w Nokii czy raczej odpuścić temat i rozważyć zakup czegoś innego?

Trochę mi się pytań nazbierało ale mam nadzieje że pomożecie :)

pzdr

dukosz
vida tranquila, carretera bonita

Wysłany: 2008-06-05, 23:20   

Z MOICH SPOSTRZEŻEN MOGE POWIEDZIEĆ, ŻE NIE WARTO bawić się takimi telefonami jako nawigacją...
po pierwsze mały ekran, mam TT Go 720 i wiem że jest wygodniejszy
po 2 sama mapa jest w podstawowej wersji pasywna, tzn pokazuje pozycję ale nie nawiguje, musisz dokupić w nokii aktywację map, głosy,przewodniki aby nawigować tak jak w innych nawigacjach.
po 3 nawigacje dedykowane maja również dodatki w postaci zdjęć czy filmów wiec nawet tu możesz wygodniej oglądać.
oprogramowania do nokii działają wystarczająco szybko choć czasem się zawieszają, mnie nie przeszkadza, chociaż mając porównanie do aplikacji komputerowych są dużo gorsze, np SKYPE czy GG. inną fajną sprawą jest NOKIA INTERNET RADIO gdzie po WIFI mozesz słuchać radia za darmo. ale nie o to pytałeś
samo łączenie GPSa trwa bardzo długo, dużo dłużej niż w moim TT, z funkcji A GPS(korzysta z GPRSa i stacji bazowej do szybszego określania pozycji) nie korzystam bo szkoda pieniędzy na takie pozycjonowanie
TELEFONIK jest zajeb....ty ja go uzywam głownie jako darmowej gazetki, i zamiast papierowej biorę na dłuższe posiedzenia :lol: , N95 8GB nie ma karty(bo pamieci ma 8GB) i niestety wgrywanie plików po kablu, nawet w trybie danych, trwa zdecydowanie dłużej...
polecam ten telefon ale nie do nawigacji, jestem zwolennikiem urządzeń dedykowanych
Hiszpania jest piękna, szkoda że tak daleko

krzysiekkSR

Wysłany: 2008-06-06, 10:08   

Dzięki za opinię. Poczytałem trochę opinii w necie i widzę że mapy Nokii to pomyłka.

A próbowałeś instalować może na nokii oprogramowanie TT, Garmina albo Route 66? Bo interesuje mnie czy to działa trochę lepiej czy raczej nie bardzo... Inna sprawa, że nie korzystałbym z nawigacji zbyt często więc miałoby to być raczej jako dodatek, a nie jako urzadzenie kupione głównie z myślą o GPSie...

pzdr

Szymon
Administrator

Wysłany: 2008-06-06, 10:25   

Garmin Mobile XT i Route 66 obsługują wbudowany w Nokię odbiornik GPS. Garmin jest dostarczany na karcie Micro SD, więc Nokia 8GB odpada, bo nie ma slotu na karty. Z 8GB Nokią działa natomiast Route 66, ponieważ jest dostarczony na płytach i śmiało można go wgrać do pamięci wewnętrznej. Poniżej link do testu:
http://blogn.pl/nawigacja-telefon.html

G@jowy 
student

Wysłany: 2008-06-07, 19:47   

krzysiekkSR, osobiscie mam wgranego garmina i mcguide (o wiele lepsze pokrycie niz garmin) na mojej N82 i smiga elegancko. Jesli korzystasz z navi "od swieta" nie oplaca Ci sie kupywac zewnetrznego.. Tak wiec jest to znakomite rozwiazanie.
P.S. Zobacz sobie N82, te same parametry co N95 i obsluga karty 8GB ;)
Nie jestem 100% pewien, ale niby dlaczego nie moznaby bylo wgrac garmina na pamiec wewnetrzna telefonu?

krzysiekkSR

Wysłany: 2008-06-07, 23:32   

Dzięki wszystkim za opinie.. poczytałem trochę opinii w necie policzyłem trochę pieniądze i wyszło na to ze raczej nokii nie opłaca się kupować... Po pierwsze widzę sporo negatywnych opinii o Nokii z nawigacją, a po drugie za podobne pieniądze mogę kupić jakieś PDA z wbudowanym GPS telefonem a dodatkowo dotykowym ekranem i windows mobile zamiast symbiana. Wydaję mi się że to lepsze rozwiązanie chociaż jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła :)

pzdr

Alfred

Wysłany: 2008-06-13, 19:45   

Chciałem pobrać jakąś nawigację bez bulenia 200 zł kartą kredytową Nokii na Nokię N95. Znalazłem coś w internecie i próbowałem pobrać ale za torrenta trzeba też bulić i to aż 6 lub 9 zł wysyłając smsa czy ktoś wie jak pobrać bezpłatnie nawigację na Nokię N95?

dukosz

Wysłany: 2008-06-14, 01:04   

NOKIA MAPS.... http://www.nokia.pl/A41094009

Mystek 

Wysłany: 2008-06-27, 21:29   

Alfred napisał/a:
ktoś wie jak pobrać bezpłatnie nawigację na Nokię N95?

Pobierzesz za darmow szystko co chcesz to fakt ale dziala tylko na probe 3 dni a potem przy probie wskazania drogi wyskakuje ci wybor abonamemntu do wykupienia ...

Czy ktos posiada moze Route66 wraz z mapami WE i UK ? Pilnie potrzebuje, ktos wie moze skad mozna sciagnac ?

laska1981

Wysłany: 2008-08-08, 11:04   

Witam Ja mam garmini XT wgrane na 95 8Gb i dziala dobrze z glosami i mapami . i nie narzekam . Jak ktos chce wiedziec wiecej pomoge .

piter33133

Wysłany: 2008-09-10, 22:10   

laska1981,
Witam,
Mam prosbe, mozesz mi podesłac info jak wgrac garmina xt na n95 8gb. Bede bardzo wdzieczny.

morty 
morty

Wysłany: 2008-10-24, 14:09   

Witam,
Mam prosbe, mozesz mi podesłac info jak wgrac garmina xt na n95 8gb. Bede bardzo wdzieczny

morty79 

Wysłany: 2008-10-24, 16:05   

Witam,
Mam prosbe, mozesz mi podesłac info jak wgrac garmina xt na n95 8gb. Bede bardzo wdzieczny :cry:

dukosz

Wysłany: 2008-10-24, 23:19   

morty79 napisał/a:
Witam,
Mam prosbe, mozesz mi podesłac info jak wgrac garmina xt na n95 8gb. Bede bardzo wdzieczny :cry:
poszukaj na necie,bardzo łatwo znaleźć...
kupujesz program, a na płycie instalacyjnej masz juz szystko jak na tacy.

sylwestercooll

Wysłany: 2009-10-19, 23:27   

krzysiekkSR, glupota bo jak wykupisz to masz wszystko

Odpowiedz do tematu