Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
zibi71 

Wysłany: 2008-06-09, 15:34   

Wizzy napisał/a:
zibi71 napisał/a:
Witam!
Mam Sony NV-U92TC. Zaktualizowałem soft do nowej wersji 2.1.00 (297). Aktualizacja przebiegła bez zakłuceń ale od tego czasu po każdym twardym resecie nawigacja zawiesza się na ekranie "loading". Aby ją uruchomić muszę po uruchomieniu i wyświetleniu się napisu "loading" ponownie wcisnąć reset, potem już działa poprawnie.
Czy da się to jakoś naprawić?
Ewentualnie czy przywrócenie poprzedniego softu jest możliwe i czy jest gdzieś ta wersja do pobrania w sieci? Poprzednio miałem 2.0.0.
Pozdrawiam i dziękuje z góry za każdą pomoc.

po twardym resecie nawigacja ta potrzebuje nieraz nawet do kilq pozadnych minut aby sie uruchomic..

Niestety nawet po godzinie navigacja się nie uruchamiała, cały czas wisiała na ekranie "loading". Przeinstalowałem jeszcze raz soft i mapy i teraz uruchamia się normalnie ale pojawił się inny problem, nawigacja bardzo długo łapie sygnał, nawet 10 minut.

tomasfido

Wysłany: 2008-08-06, 22:43   Re: #UpdateAktualizacjaOprogramowania NV-U53/73T/83/93T i 92

Wizzy napisał/a:
Aktualizacja NV-U53/73T/83/93T - wersja 92T/82 w drugim poscie

Download: http://www.savefile.com/files/1452181 <- zawiera aktualizacje
oprogramowania i aktualizacje lektora jezyka polskiego zwiazana
z brakiem slowa kilometr.

Czytaj dokladnie zebys potem nie mial pretensji. Wrazie co pytaj pierw!!

plik: UPDATE_V2100_297.exe

O aktualizacji:

Wersja aktualizowanego oprogramowania 2.1.00 (297) (wydany 7. marca 2008):

Aktualizacja ta podmienia oprogramowanie w wersji 2.1.00 (223B) i usprawnia dzialanie poszczegolnych funkcji produktu:

- usprawnienie problemow polaczenia pomiedzy poszczegolnymi urzadzeniami a nawigacja poprzez Bluetooth (tylko nv-u93T/83)
- usprawnia dzialanie i stabilnosc systemu.
- wylaczanie sie nawigacji podczas ladownia poprzez kabel usb badz niemozliwosc korzystania z niej podczas owego ladownia. (tylko nv-u93T/83)
- mimowolna zmiana glosu wskazowek podczas nawigowania po uzyciu BT. (tylko nv-u93T/83)

Wymagany System:

Microsoft Windows 2000
Microsoft Windows XP
Microsoft Windows Vista

Aktualizowanie:

1.Stworz folder C:\nav_update i tam umiesc plik

2. Dla wlasnego bezpieczenstwa zamknij wszystkie programy aktualnie uruchomione na
Twoim komputerze
3. Wylacz urzadzenie uzywajac przycisku 'reset' znajdujacego sie u dolu urzadzenia. (uzyj
np. wyklaczki
4. Podlacz nawigacje kablem usb do komputera, wlacz nawigacje, poczekaj az sie
uruchomi i komputer ja wykryje.

UWAGA!

Uzytkownicy Windows 2000/XP musza miec zainstalowane na swoim komputerze oprogramowanie ActiveSync 4.5

http://manager.money.pl/h...,1108,plik.html

Uzytkownicy Windows Vista musza sciagnac i zainstalowac wczesniej Windows Mobile Device Center 6.1 lub nowszy jezeli wczesniej nie byl on instalowny.

http://www.softwarepatch....ice-center.html <- wersja dla systemu 32-bitowego
http://fileforum.betanews...it/1160408330/2 <- wersja 64-bitowa

Podczas aktualizacji pod zadnym pozorem nie odlanczaj kabla USB, nie wylaczaj komputera, nie wylaczaj nawigacji!!!

5. Uruchom C:\nav_update\UPDATE_V2100_297.exe
6. Aktualizacja przebiegnie automatycznie.
7. Po udanej aktualizacji zobaczysz info "Copying finished successfully"
8. Klikamy Ok.. odlaczamy nawigacje od USB. Wylaczamy.. wlaczamy ja.
9. Klikamy 'Akceptuje' -> 'wiecej' -> 'ustawienia' -> 'glowne ustawienia' przewijamy na dol i klikamy na 'informacje o produkcie'

jezeli wyswietlana wersja to 2.1.0.0 (297) to wszystko OK.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja oprogramowania NV-U53/73T/83/93T pod katem brakujacego slowa kilometr, kilometry, kilometrow.

WAZNE!! Pierw musi zostac dokonana aktualizacja calego oprogramowania opisana powyzej!!

plik: UPDATE_polish.exe

Umiesc plik w c:\nav_update\UPDATE_polish.exe

Proces samej aktualizacji jest analogiczny w wykonaniu jak aktualizacja oprogramowania powyzej.

peter68

Wysłany: 2008-08-18, 10:21   

Witam.Potrzebuję pomocy przy nawigacji NV-U93 TC.Zrobiłem uaktualnienie tak jak pisze wyżej i od 2 godzin nawigacja się włącza ,ładuje a po chwili się wyłącza i od nowa,nic nie daje zrobienie resetu.Jakieś pomysły

jurex 

Wysłany: 2008-08-30, 19:14   

Wielkie dzięki dla autora tego postu. Po kombinowaniu odblokowania i wgrania innych prog. nawigacji AM5, igo, mio, TT, R66 nie wiem jakim cudem, ale sony nv-u92tc mapa nie startowała. Oczywiscie po wgraniu update, wszystko wróciło do normy. :oops:
    Wracajac do innych map, żadna z wymienionych map nie będzie pracowała prawidłowo, brak komunikacji z gsp i jest problem z podświetleniem. Myślę że szkoda czasu na kombinacją z innymi mapami na tym sprzęcie na dzień dzisiejszy.
    Pozdrowienia dla autora postu, życie i honor informatyka uratowałeś. :lol:

moraf

Wysłany: 2008-09-06, 20:55   

czy rozwiązał ktos problem z wykryciem navigacji ?mianowicie chodzi o komunikat connecting,dwie godziny czekam i nic,czy ktoś może pomóc?

[ Dodano: 2008-09-06, 21:27 ]
    znalazłem na forum że navigacja musi być połączona pod zasilacz,czy to jest żart czy faktycznie tak musi być?bo skąd mam niby wziąść ten zasilacz jak go nie ma w komplecie?co prawda pójde z laptopem do samochodu ale co z tymi którzy maja stacjonarki?sony znowu daje popis durnoty

trezeusz 

Wysłany: 2008-09-13, 18:15   

Witam serdecznie. Mam pytanie zwiazane z wyświetlaniem pozycji. Czy w U-93t jest mozliwa zmiana konfiguracji wyswietlania współrzędnych. Chodzi o to, żeby wyświetlane współrzędne były takie jak na mapie. W tej chwili jest różnica około 20 minut. Pozdrawiam i oczekuję informacji.

nosio 

Pomogła: 1 raz
    Wysłany: 2008-10-20, 14:43   

Kabel USB podłączony do navi i kompa służy od razu jako zasilanie, więc nie ma potrzeby dodatkowo podłączać jej do zasilania
    Ostatnio zmieniony przez nosio 2009-02-24, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  

felis

Wysłany: 2008-11-19, 19:09   

NV-U93 - poprawka odnośnie braku "kilometry".

Nie wiem ja inni, ale mnie doprowadza do szału gdy słyszę:

"Pozostań na tej drodze 14 kilometry"

Jeżeli dobrze pamięta to samo dotyczy 13.
    Czy Sony nie zamierza poprawić tej ewidentnej wpadki?

ronaldo

Wysłany: 2008-11-29, 14:21   

Już od dawna jest nowsza aktualizacja producenta, a tę to mozna do śmietnika wyrzucić!!!!http://www.sonydigital-link.com/eve/navigation/nvu/nvu.aspx?site=odw_pl_PL&m=NV-U93T
    http://www.sonydigital-li...=NV-U51&f=VG_PL

nook

Wysłany: 2008-12-21, 23:24   

nie wiem czy bylo ale jest juz tez wersja 2.1.03 (317) dla U82 mam takową

[ Dodano: 2008-12-23, 05:27 ]
    http://rapidshare.com/fil...03_317.rar.html

NAV-U82 ostatni update :)

dulczas 
    dulczas

Wysłany: 2009-01-14, 11:47   

Wizzy wypisuje głupstwa dorabiając jakąś dziwną ideologię do oczywistości polegającej na podłączeniu KAŻDEJ nawigacji Sony do kopmutera za pomoca ActiveSync,wejściu na poniższą strone producenta ;

http://www.sonydigital-li...U93T&f=FW_NVUx3

i wykonaniu poleceń w/g instrukcji.Kopiujemy bezpośrednio na kartę nawigacji a nie do folderów tworzonych na dysku twardym kompa!!!
    Następnie w celu zaktualizowania jezyka (słowa kilometr) wchodzimy na stronę:
    http://www.sonydigital-li...pl_PL&m=NV-U93T
    Postępujemy jak wyżej i mamy wszystko gotowe!!!
    Bez żadnego twardego resetu uruchamiamy ponownie nawigacje i mamy najnowszy soft bezpośrednio ze strony producenta!!TWARDY RESET PRZYCISKIEM JEST NIEKIEDY ROZWIĄZANIEM OSTATECZNYM,majacym na celu przywrócenie ustawień z systemowej kostki ROM.Jeśli i tam nabrudziliście jakimis nieudanymi przeróbkami,to tylko tramwaj wam pomoże w naprawie nawigacji :mrgreen:
    I tylko nie rozumiem po co ten cały cyrk??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

roniuska 
    roniuska

Wysłany: 2009-02-14, 04:05   U92T-aktualizacja

faktycznie podana wersja 2.1.03(317)istnieje pod podanym adresem i wgrywa sie bez problemu.Strona podana przez NOOKA.

Wizzy
    GPS Provider

Wysłany: 2009-02-14, 16:31   

Dulczas nie obrazaj mnie.. gdybys mial troche wyobrazni zauwazylsbys ze to bezposrednie tlumaczenie z orginalnej strony Sony i nie jest to moja jakas wymyslona 'ideologia'.
    Po Twoim opisie instalacji dla normalnego uzytkownika (gdzie wychodzimy z zalozenia ze nie kazdy musi sie znac na wszystkim), polowa nawigacji wyladowalaby w serwisie. Nie opisuje tego dla takich ludzi jak Ty, przemadrzalych, wszech wiedzacych.. po co sie wogole udzielasz i piszesz zbedne, zasiecajace posty.

Do ronaldo.. przeczytaj sobie kolego kochany co nowsza aktualizacja poprawia a nie tylko patrzysz na numerki. Nowa aktualizacja poprawia tylko wyszukiwanie adresow, pointow, gdyz wczesniej istnialy problemy gdy po wpisaniu adresu, celu istniejacego w bazie danych oprogramowania Sony niebyl on odnajdywany.

Jakbys jeszcze bardziej sie wczytal to wiedzialbys ze latka ta poprawia tylko i wylacznie to co napisalem powyzej i do jej zainstalowania jest niezbedna glowna aktualizacja zalaczona w tym poscie.

P.S.Pozdrawiam i gratuluje inteligencji, bo ostatnimi czasy blyszczysz nia jak nie wiem co.
    Polecam pierw czytac uwaznie a potem psioczyc.

Odpisujac na ten post potwierdzisz P.S.

ronaldo

Wysłany: 2009-02-16, 20:33   

gdybyś zechciał zerknąć na strone podana przez dulczasa,to zauważyłbyś,ze to dokładnie ta sama wersja o której pisze nook!!!A kolejność instalacji tych łatek ustanowiona przez Sony nie obraża adresatów chętnych do pobrania i nie traktuje ich jak idiotów.No w/g badań z 2005 roku ok.74% Polaków ma kłopot z czytaniem instrukcji ze zrozumieniem treści.Sony jednak najwyraźniej w to nie wierzy.W odróżnieniu od ciebie - traktujacego każdego uzytkownika GPS-a w koncu niezbyt skomplikowanego- jak ostatniego kretynka :grin: Czy u was w tej Pile to wszyscy tak piłuja translatorem ze stron innych informatycznych firm??? Bo tłumaczenie polega na czym innym.Ale o tym następnym razem :lol:

Wizzy
    GPS Provider

Wysłany: 2009-02-17, 15:43   

ronaldo napisał/a:
    gdybyś zechciał zerknąć na strone podana przez dulczasa,to zauważyłbyś,ze to dokładnie ta sama wersja o której pisze nook!!!A kolejność instalacji tych łatek ustanowiona przez Sony nie obraża adresatów chętnych do pobrania i nie traktuje ich jak idiotów.No w/g badań z 2005 roku ok.74% Polaków ma kłopot z czytaniem instrukcji ze zrozumieniem treści.Sony jednak najwyraźniej w to nie wierzy.W odróżnieniu od ciebie - traktujacego każdego uzytkownika GPS-a w koncu niezbyt skomplikowanego- jak ostatniego kretynka :grin: Czy u was w tej Pile to wszyscy tak piłuja translatorem ze stron innych informatycznych firm??? Bo tłumaczenie polega na czym innym.Ale o tym następnym razem :lol:

Kilka lat teamu dostalbys.. sam sie domysl w co.. ale moj wiek nie pozwala zeby znizac sie do Twojego poziomu. Ty sobie nawet niewyobrazasz z kim rozmawiasz. Jestem ciekaw czy taki cwany bylbys gdybys stal przedemna.. chcesz.. podam Ci adres, przyjedz i sie przekonamy. Cwaniaczek internetowy.. siedzi przed kompem i nie wychodzi bo go male dzieci na osiedlu bija. Zaaal..

Dlatego stwierdzam ze nie warto dzielic sie wiedza w sieci.. przez takich ludzi jak Ty, i pewnie powiesz czym ja sie podzielilem, ze tylko przetlumaczylem. To wejdz sobie na moje forum, jak jestes taki cwany to sam sobie je znajdz.
    Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu