Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
profaner

Wysłany: 2014-07-14, 10:41   Nawigacja rowerowa. Pro?ba o pomoc.

Jako ?e jest to mój pierwszy tu post to wypada si? przywita?:

Witam

Od jakiego? czasu zacz?? mnie denerwowa? mój smartphon z którym je?dz? na rowerze.
G?ownie chodzi o czas dzia?ania na bateri i wolne ?apanie fix'a (bo tak to sie chyba mówi)
Do niedok?adno?ci wskaza? i nagranego ?ladu to sie przyzwyczai?em.

Rzecz jasna smartphone ma równiez wile plusów. Zawsze ma si? go przy sobie, mo?liwo?? downloadu map "live", zgrywanie wyników np bluetoothem lub wysy?anie mejlem dzi?ki wifi.

Do tej pory bardzo podoba? mi si? holux 260 pro. G?ównie dzi?ki obs?udze ANT+.
Na jaki? forum "przygodowym" w podobnym temacie wyczyta?em mniej wi?cej:

daj sobie spokój ze smartphonem i kup starego etrexa (?ó?tka H) i zobaczysz jak powienien wygl?da? prawdziwy GPS.
Zacz??em rozeznawa? temat i by?em zafascynowany ale pó?niej okaza?o si? ?e te? wcale nie ejst tak ró?owo z jego magiczn? moc?. Jako ?e z racji skromnego bud?etu w gre wchodz? g?ównie rzeczy u?ywane okazuje si? ?e garmin mocno trzyma ceny a opinie nie o wszystkich modelach s? super pochlebne. Mi jako? bardzo do gustu przypad? etrex vista Cx ale podobno bardzo mocno ust?puje HCx.

To tylko jeden z wielu w?tków bo wczesniej rozwa?a?em pozbycie sie niektórych GPS'owych dolegliwosci smartphonowych dzi?ki zastosowaniu zewn?trznego GPS z blue tuthem.
Rozwi?zanie wydaje si? fajne jednak gdybym zwi?kszy? ?ywotno?? bateri nawet 2 razy to czas zapisywania sladu nie b?dzie nigdy d?u?szy ni? 6 godzin.

Powiem szczerze mam ogromny m?tlik w g?owie bo gdy zaczyna ju? byc przekonany do jakiego? rozwi?zania czytam w necie opinie ?eby dac sobie spokój i i?? inna drog?.

My?l? ?e za kilka miesi?cy b?de mial nowego smart phona - ostatnio na jkims zagranicznym forum wyczytalem zeby nie bawic sie w zewnetrzne moduly gps tylko smart phone da rade.

Teraz zacz??em sprawdzac chipsety, liczb? kana?ów pojemno?? baterii okre?lonych urz?dze? no i wcale nie jestem m?drzejszy :-)

b?de wdzieczny za ka?d? pomoc chocia? jak widzia?em na forum ruch raczej niewielki.
Wracam do forumowej lektury

Odpowiedz do tematu