Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Emilex

Wysłany: 2008-08-12, 11:20   Jaka komórka do nawigacji satelitarnej?

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Przymierzam się do zakupu telefonu komórkowego z funkcją gps. Mam pytanko, jaką komórkę lepiej kupić? Z wbudowanym gps (np. Nokia E51), czy raczej z osobnym odbiornikiem gps ( np. Nokia E50). Jeśli z osobnym odbiornikiem gps, to z jakim?
Jaką polecacie nawigację satelitarną, Naviexpert, czy może jednak inną?
Jeszcze jedno pytanko.....Z tego co ja się orientuję za używanie nawigacji w komórce się płaci, a czy płaci się coś za używanie zwykłej nawigacji?
Pozdrawiam.

bbart79

Wysłany: 2008-08-12, 13:04   Re: Jaka komórka do nawigacji satelitarnej?

Emilex napisał/a:
Z tego co ja się orientuję za używanie nawigacji w komórce się płaci, a czy płaci się coś za używanie zwykłej nawigacji?
Pozdrawiam.

Za używanie "zwykłej" nawigacji nic się nie płaci. Kupujesz i zaczynasz korzystać za free.

Maripoza 

Wysłany: 2008-10-20, 13:57   NaviExpert sprawuje się bardzo dobrze w Nokia N95 8g

Witam serdecznie

Posiadam Nokię N95 8g i mam zainstalowany w niej system NaviExpert. Mogę polecić takie połączanie wszystkim, którzy szukają jakiegoś sensownego systemu nawigacji gps.
Zalety:
1) Dwa w jednym, czyli nawigacja gps w telefonie, nie muszę mieć dwóch urządzeń.
2) NaviExpert jest systemem on-line, tzn. nie muszę się martwić o aktualizacje map, tak jak musiałem wcześniej, gdy miałem nawigację off-line. Jest to zatem bardzo wygodne :grin:
3) NaviExpert jest tańszy niż nawigacje dedykowany, gdyż muszę wykupić tylko i wyłącznie licencję, a system jest w telefonie.
4) System pozwala na omijanie korków - nie sprawdziłem tego, gdyż nie mam jeszcze abonamentu Premium, w którym taka funkcja jest oferowana. Przeglądałem jednak wpisy na forum.gps24.pl i wielu użytkowników chwali te rozwiązanie, więc zaliczam je do zalet.
5) Aktualne mapy, które nie pobierają dużo danych pakietowych z internetu.
6) NaviExpert opracował Navifon dla Orange i Navipunkt dla wp.pl i ostatnio podano informację, że w Era Sony Ericsson c702 także ma wbudowany system nawigacji gps NaviExpert.
7) Bardzo mi się podoba system Web mapa udostępniony przez NaviExpert. Mogę tam sprawdzić, gdzie są fotoradary, kontrole drogowe i tym podobne. Mapa działa bardzo szybko. Mogę tam też zgłaszać fotoradary i remonty dróg. Tworzy się społeczność, szkoda, że trochę pasywnie. Lepiej byłoby, gdyby można było się kontaktować z innymi użytkownikami społeczności w Webmapa - NaviExpert.
Wady:
1) System pobiera dane pakietowe, więc trzeba co miesiąc doliczyć do kosztów używania koszty gprs około 2zł. Może za jakiś czas wejdą jakieś ryczałtowe koszty poboru danych z internetu mobilnego, wtedy ta wada by odpadła.
2) Relatywnie długi okres oczekiwania na wyznaczenie trasy. Lubię, jak wszystko działa "natychmiast", w NaviExpert trzeba jednak chwilę zaczekać na wyznaczenie trasy. Nie jest to wina tylko NaviExpert, ale też wolnego procesora w Nokia, może kiedyś przerzucę się na szybszy telefon.

Mogę polecić ten system nawigacji.
Pozdrawiam

nocny_Marek

Wysłany: 2009-03-07, 19:10   Uwaga, szeptana reklama NaviExperta!

Uwaga! Post wyżej, to nie bezstronna opinia, tylko tzw. szeptana reklama.
Sprzedawca reklamuje swój towar udając zadowolonego użytkownika.

Dowód: e-oferty, ogłoszenia 'sprzedam':
data zamieszczenia ogłoszenia: 11/07/2008 11:00
Numer ogłoszenia: 82493 / 4044
Nawigacja gps na telefon NaviExpert, Cena: do negocjacji
Osoba kontaktowa: Maripoza Adres: Poznań ...

>> kliknij w link aby obejrzeć całe ogłoszenie <<

Maripoza 

Wysłany: 2009-03-07, 19:28   Kompletny absurd

@nocnyMarek
:mrgreen:

Oj chyba dotknąłem Cię we wrażliwy kompleks?
Ciekawą działalność prowadzisz!

Pozdr.

marek216 
serwis gps

Wysłany: 2009-03-08, 15:56   

2 zł to chyba za wyznaczenie krótkiej trasy w mieście.

Demotywatory dla elektroników
www.relaks.soft-serwis.eu

Odpowiedz do tematu