Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Jurek Gps

Wysłany: 2006-07-06, 21:43   Informacje o korkach

Słyszałem, że mapa ta jest jedyną dzieki której mozemy otrzymywać informację o korkach w naszym kraju...

Sprawdzał ktoś jak to działa?

Nie wiem czy nie jest to bardziej chwyt marketingowy :lol:

kaczy 

Wysłany: 2006-07-07, 08:08   

eee wydaje mi się że informację o korkach zależą od modułu TMC który musi być podłączony do nawigacji, informacje są do niego przesyłane za pomocą RDS. Niestety z tego co wiem to ten system jeszcze w Polsce nie działa

grzegoooorz 

Wysłany: 2006-07-07, 09:59   

coś o tym było,jest to bardziej pic na wode,bo z tego co wiem to prawdziwe TMC obsługą tylko Niemcy,Czesi I Austriacy.

kaczy 

Wysłany: 2006-07-07, 11:48   

Brytyjczycy również mają ten system ale dobre TMC są niestety płatne.

Morientez 

Wysłany: 2006-08-20, 20:23   

Słyszałem, że Komunikaty TMC powoli zaczynają "działać" w Czechach, czy to prawda?

grzegoooorz 

Wysłany: 2006-08-22, 13:23   

tak czesi mieli zdaje mi się już dosyć dawno wprowadzone TMC

ettore

Wysłany: 2006-11-16, 15:54   

Widzę Koledzy, że nie zdaliście sobie trudu, żeby choćby sprawdzić na jakiej zasadzie działa Naviexpert.

Naviexpert pobiera trasy na bieżąco z serwera przez GPRS i jeśli w systemie jest informacja o korku, utrudnieniu lub objeździe, to system wyznaczy inną trasę. Dlatego TMC nie ma z tym nic wspólnego :mrgreen:

Pozdrawiam.

RalphOcean

Wysłany: 2008-08-23, 22:55   

Jeśli chodzi o TMC to na razie informacji jest mało:
http://ralphocean.wordpre...ce-kiedy-ruszy/
a jak NE wykorzystuje w praktyce informacje o korkach:
http://ralphocean.wordpre...asa-w-poznaniu/

Pozdrawiam serdecznie

RalphOcean

Maripoza 

Wysłany: 2008-10-20, 12:31   

Dziękuję za informacje przydały mi się (do RalphOcean)
Ostatnio szukałem jakiegoś systemu, który zbiera dane o korkach samochodowych dla całej Polski. Natrafiłem na mapy prędkości po wpisaniu frazy "mapy korków" w google. Okazało się, że są one dostarczane przez system NaviExpert.
Mapy te są bardzo ciekawe, gdyż pokazują natężenie ruchu w poszczególnych godzinach. Z tego, co podaje producent NaviExpert, to system ten wykorzystuje te mapy do ustalania tras nawigacji.
Na razie korzystam z abonamentu standard, ale zastanawiam się nad przejściem na abonament premium, czyli taki który pozwala na omijanie korków samochodowych.
Mam jednak pytanie: "Czy ktoś z Państwa wie, czy można przejść z abonamentu NaviExpert Standard do abonamentu Premniu, czy też trzeba wykupić cały nowy abonament?"

nocny_Marek

Wysłany: 2008-10-20, 17:13   

Pewnie wykorzystuje, ale ma problemy z prawidłową ich interpretacją.
W linku który podał wyżej RalphaOcean, czyni on taki zarzut jednej z aplikacji:

"Trasa bardzo sprytna ... Cóż jeśli prowadzi także ulicą zamkniętą już dawno dla ruchu kołowego ...
Objawia sie zatem słabość map, które nie są zbyt często aktualizowane, mam wrażenie, ze w tym przypadku ponad rok."

Niestety, mogę w całości podpisać sie pod tą opinią także w przypadku NE.
Testowałem niedawno w Katowicach i okazało się, że program usiłował prowadzić mnie ul. Gliwicką w centrum Katowic,
która jest zamknieta ponad rok dla ruchu kołowego, z powodu kapitalnego remontu i wymiany torowiska.
Zdziwiony, spojrzałem już w domu na ich reklamowane mapy prędkości i cóż, ... okazało się że ten odcinek,
na którym od roku nie było żadnego samochodu (nie licząc ciężarówek firmy prowadzącej remont)
jest sklasyfikowany w każdych godzinach, jako droga bez korków, ze średnią prędkością 50-65 km/h :roll:
Kto ma ochotę niech sobie sprawdzi jak na mapie prędkości z strony NE wygląda nieprzejezdna od ponad roku
ul. Gliwicka na odcinku między Bracką a Zarębskiego
http://www.naviexpert.pl/...i_godz_1600.png

Wg reklam ze strony producenta:
"System NaviExpert korzysta z map aktualizowanych praktycznie non-stop."
"NaviExpert automatycznie ominie także odcinki zablokowane w wyniku remontów, nie tracisz więc czasu na szukanie objazdów."

Niestety, reklamy bajka, a życie ... to też bajka, ale zupełnie inna :razz:

Maripoza 

Wysłany: 2008-10-20, 17:44   Ciekawe spostrzeżenie - trzeba to zgłosić NaviExpert

Warto aby się o tym NaviExpert dowiedział co pan pisze.

Nie może pan jednak podawać przykładu tych map, gdyż to są przykładowe mapy prędkości i uśrednione z jakiegoś okresu,a to nie jest podane na tej stronie. Mogło być np. tak, że mapa którą pan przytacza była średnią z 2 lat i już ten zamknięty odcinek mógł się na niej pojawić. Z tego co wiem, to Naviexpert tworzy codziennie mapy prędkości, ale nie są one dostępne bezpośrednio dla użytkowników. Korzysta z nich jednak system omijania korków.
Do końca jednak nie wiem? W każdym razie warto zainteresować się tym co pan mówi, bo nie wierzę że podają coś w reklamie bez wcześniejszego sprawdzenia.

nocny_Marek

Wysłany: 2008-10-20, 20:31   

Nie bój się, NE się dowie, w końcu jeden z założycicieli firmy udziela się w tym wątku :cool:
Te mapy nie są z 2 lat, przeczytaj na stronie:
"Mapy zawierają uśrednione dane z okresu sprzed wakacji."

Faktem jest że NE, prowadzi przez zamknietą od bardzo dawna ulicę w centrum wojewódzkiego miasta
Wyznacz sobie trasę np. od kina Imax do Makro w Katowicach i zobacz jak miło prowadzi zamkniętą Gliwicką.
Może i ten system działa przyzwoicie w Warszawie, tam gdzie ilość użytkowników dostarczajacych dane
jest wystarczająco duża oraz działa jakiś system informowania o remontach.
W każdym bądź razie na śląsku mi nie było dane dopatrzeć się w nim jakichś zalet.

ps.
na forach w internecie jest taki zwyczaj, że nie używa się formy pan/pani
pps.
co nieco informacji o remontowanej Gliwickiej

[ Dodano: 07-03-2009, 18:31 ]
Maripoza napisał/a:
Dziękuję za informacje przydały mi się (do RalphOcean)
Ostatnio szukałem jakiegoś systemu, który zbiera dane o korkach samochodowych dla całej Polski
...
Mam jednak pytanie: "Czy ktoś z Państwa wie, czy można przejść z abonamentu NaviExpert
Standard do abonamentu Premniu, czy też trzeba wykupić cały nowy abonament?"

To jest reklama na tzw. udawanie głupiego. Sprzedawca programu wykorzystując fakt,
że dopiero przed chwilą tu się zarejestrował, udaje mało rozgarniętego nowicjusza.

Dowód: e-oferty, ogłoszenia 'sprzedam',
data zamieszczenia ogłoszenia: 11/07/2008 11:00
Numer ogłoszenia: 82493 / 4044
Nawigacja gps na telefon NaviExpert, Cena: do negocjacji
Osoba kontaktowa: Maripoza Adres: Poznań ...
>> kliknij w link aby obejrzeć całe ogłoszenie <<

Odpowiedz do tematu