Reklama FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Profil Rejestracja Zaloguj  
Forum GPS24 :: Nawigacja GPS :: Monitorowanie Pojazdów Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
1goska

Wysłany: 2008-04-22, 12:17   Gps do ciągnika

Witam, od jakiegoś czasu poszukuję gpsa do zastosowania w rolnictwie. Byłam już w wielu sklepach i zadziwił mnie brak wiedzy sprzedawców. W sklepie wyjaśniłam, że potrzebuję gpsa głównie do mierzenia działek. Wtedy sprzedawcy pokazują mi turystyczne garminy, ale na pytanie o dokładność odpowiadają, że są np., że ten jest np. bardzo dokładny, a tamtem jeszcze bardziej dokładny, ale żaden sprzedawca nie umiała powiedzieć czy to jest dokładność 10, czy 2 metry. Na stronie garmina, jest zakładka rolnictwo i tam też w opisie jest napisane - że jest bardzo dokładny, ale ile wynosi ten bardzo dokładny - producent nie podaje. Nawet dokładność do 2 metrów jest w sumie mała, albo inaczej dla mnie nie wystarczająca. Może przy podawaniu wielkosci uprawy do dopłat toleracja 3% jest dopuszczalna, ale jesli bym naprzykład przesunęła granicę o te 2 metry i zasiała u sasiada to by już była wielka awantura.
A tak naprawdę to szukam gps do ciągnika. Oglądałam nowe modele John Deere i oczywiście większość jest z GPS, i uwaga dokładność do kilku cali!!! i testy to potwierdzaja, nie więcej jak 4 cale błedu - coś około 10 cm. ). Oczywiście są to rzeczy bardzo drogie, a przy najmniej dla mnie za drogie, zastanawiam się nad tańszym rozwiązaniem. Znalazłam taki gps - Raven Cruizer - cena od 3,5 tys. złotych, wygląda na bardzo dokładny, ale tu też nie mogę znaleć info, do ilu cm jest dokładny. Może ktoś pracował z takim gps? Albo może macie inne gps do ciagnika? Bede wdzieczna za info.

RAV 

Wysłany: 2008-04-22, 13:58   

http://blogn.pl/gps-i-rolnicy.html

RAV (blogN.pl)

Odpowiedz do tematu